Analogowe radia i systemy PMR

 
Kenwood wprowadził swoje pierwsze profesjonalne radiotelefony w 1978 roku, wchodząc na amerykański rynek telefonii komórkowej w 1983 roku, a rynek europejski w 1991 roku.
 
W roku 1995 Kenwood wprowadził na rynek licencjonowany ręczny analogowy radiotelefon TK-250, który szybko wyznacza nowe standardy jakości, niezawodności i trwałości w działaniu. Dotychczasowe urządzenia analogowe Kenwood są używane na całym świecie w każdej aplikacji, od komunikacji sieciowej równorzędnej do trunkingowej.
 
Po uzyskaniu silnej pozycji w licencjonowanym radiu analogowym, przenośnych i mobilnych radiotelefonach, stacjach bazowych i wzmacniakach, firma zwróciła uwagę na wolne od licencji pasmo częstotliwości PMR446 zgodnie z decyzją Komitetu ds. Łączności Elektronicznej, aby zastąpić Radio Biznesowe Krótkiego Zasięgu usługa (SRBR).
 
Legendarny walkie talkie Kenwood Pro-Talk PMR446, już w trzeciej generacji, sprawdził się w szerokiej gamie zastosowań biznesowych i przemysłowych, a także w półprofesjonalnych zastosowaniach - jego nieporównywalna kombinacja jakości wykonania, łatwości użytkowania i wydajności Kenwood pierwszy wybór dla wymagających użytkowników.

Licencjonowane

Analogowe przenośne krótkofalówki firmy Kenwood, mobilne jednostki, stacje bazowe i przemienniki oferują opłacalną komunikację głosową i transmisję danych dla użytkowników radia biznesowego. Poza komunikacją peer-to-peer, większy zasięg obszaru i dodatkową funkcjonalność można uzyskać poprzez dodanie protokołu trunkingowego MPT 1327.

Bez licencji PMR446

Wiele naśladowanych, ale nigdy nie ulepszonych, analogów Kenwood ProTalk PMR446 to przenośne, dwukierunkowe radiotelefony zapewniające użytkownikom natychmiastową, niezawodną łączność radiową krótkiego zasięgu z  wytrzymałego i sprawdzonego radiotelefonu. Dla mniej wymagających zastosowań seria Kenwood UBZ oferuje kompaktową i lekką alternatywę 

©Prawa autorskie Elektrit Polska 2017