KENWOOD NEXEDGE NXDN

Sprawdzona, światowej klasy technologia

NEXEDGE to innowacyjny, cyfrowy system łączności radiowej opracowany przez firmę Kenwood, bazujący na protokole NXDN. System został  zaprojektowany by sprostać najwyższym wymaganiom dzisiejszego środowiska radiowego oraz zapewnić użytkownikom zdolność do prowadzenia codziennych bardzo wymagających zadań.

Zaawansowane przetwarzanie cyfrowe

Kluczowym elementem interfejsu radiowego NXDN jest kodek AMBE+2TM który cyfryzuje mowę zachowując naturalne właściwości głosu. Dodatkowo wykonuje redukcję szumów , wprowadza FEC i kompresuje dane głosowe aby pomieścić je w widmie pasma i szybkości transmisji. Następnie cyfrowy procesor sygnału (DSP) zespala razem dane z kodeka, sygnalizacji i FEC i konwerteruje je w unikatową, 4-stopniową cyfrową falę FSK, która moduluje nadajnik. Rezultatem jest bardzo niski poziom błędnych bitów, dzięki czemu mamy znakomitą komunikację przy niskim poziomie sygnału.

Większy zasięg

Wiadomo, iż siła sygnału słabnie wraz z odległością, dlatego przy odbiorze sygnałów analogowych w punktach oddalonych od źródła sygnału mowa staje się coraz bardziej niezrozumiała i przerywana. Dzięki zastosowaniu standardu NXDN uzyskujemy niski poziom BER, czyli niski stosunek liczby uszkodzonych bitów do całkowitej liczby bitów transmitowanych. Przekłada się to na zwiększenie‘skutecznego’ zasięgu o 30% w stosunku do modulacji analogowej. Dodatkowo zastosowanie odstępu międzykanałowego 6,25 kHz w technologii FDMA w porównaniu do odstępu 12,5 kHz stosowanego w innych standardach radiołączności cyfrowej pozwoliło zawęzić filtry odbiorcze i znacznie zmniejszyć ilość odbieranych zakłóceń. W rezultacie otrzymujemy niesamowicie czysty dźwięk przy jeszcze większym zasięgu nawet do 30%.

Bezpieczeństwo mowy i danych

Cyfrowy interfejs NXDN zapewnia wewnętrzną ochronę przed podsłuchami w postaci wbudowanego 15-bitowego klucza szyfrującego dane i mowę. Kenwood oferuje także bardzo wysoko zaawansowane moduły szyfrujące DES 128 bit i AES 256 bit skierowane do instytucji gdzie wymagany poziom zabezpieczeń danych i mowy to “ Tajne” lub “Ściśle tajne” Łącza IP w systemie NEXEDGE są zabezpieczone poprzez tunelowanie VPN w celu uwierzytelniania i szyfrowania całej komunikacji pomiędzy przemiennikami i site’ami.

Cyfrowe Radiotelefony

Niewielkie i lekkie urządzenia NEXEDGE NXDN oraz wielozadaniowe przenośne przenośne modemy przenośne NX-5000 i NX-3000 oferują wspólne atrybuty wydajności, dzięki czemu można mieć pewność, że wybrany model zapewni oczkiwane funkcje i wydajność.

Cyfrowe Radiotelefony Bazowe

Łatwa instalacja, NEXEDGE NXDN i wieloprotokołowe cyfrowe radiotelefony bazowe NX-5000 i NX-3000 są idealne w sytuacji, gdy wymagana jest większa transmisja. Dzięki akumulatorowi samochodowemu zasilającemu urządzenie można polegać na praktycznie nieograniczonym czasie pracy.

 

Cyfrowe Przemienniki

Stacje bazowe i repeatery NEXEDGE NXDN zapewniają w pełni skalowalną infrastrukturę komunikacyjną, większą liczbę kanałów i możliwości grup użytkowników, zdolność obsługi na większych obszarach i środki zarządzania ruchem komunikacyjnym.

 

 

©Prawa autorskie Elektrit Polska 2017