Cyfrowy NEXEDGE® NXDN, dPMR, DMR, ATEX, dPMR446 i DECT

 

W 1978 roku Kenwood zaprezentował swoje pierwsze rozwiązania łączności radiowej.

W 2001 roku w ofercie pojawił się pierwszy bardzo nowoczesny, cyfrowy radiotelefon pracujący w protokole P25.

W 2006 roku opracowany został cyfrowy protokół NXDN™.

W 2008 roku firma Kenwood zaprezentowała swój własny zaawansowany, cyfrowy system łączności radiowej NEXEDGE®, bazujący na protokole NXDN™.

W 2011 roku po połączeniu firm Kenwood i JVC powstała grupa JVCKENWOOD Corporation w skład której wchodziły w późniejszym czasie także takie firmy jak ZETRON, EF Johnson Technologies oraz Radio Activity.

W 2012 roku protokół NXDN stał się standardem otwartym.

W 2013 roku do oferty wprowadzone zostały rozwiązania cyfrowe DMR oraz dPMR.

W 2015 roku firma Kenwood zaprezentowała pierwsze na świecie wieloprotokołowe radiotelefony pracujące w protokole NXDN™, DMR, P25 oraz analogowym FM.

W 2016 roku Kenwood zaprezentował rozwiązania łączności dupleksowej DECT.

W 2017 roku NXDN™ stał się oficjalnym protokołem Międzynarodowej Unii Telekomunikacyjnej - Sektor Radiokomunikacji (ITU-R)

Do tej pory cyfrowym rozwiązaniom łączności firmy Kenwood zaufało ponad  milion użytkowników pracujących w sektorze biznesu, przemysłu oraz bezpieczeństwa publicznego w 160 krajach.

Kenwood to wszechstronna i solidna platforma łączności radiowej dająca gwarancję powodzenia zadania w każdych warunkach.

 

 

NEXEDGE NXDN

Systemy bezprzewodowych dwukierunkowych systemów radiowych Kenwood NEXEDGE NXDN umożliwiają wykorzystanie zalet technologii cyfrowej w sprawdzonym, w pełni skalowalnym formacie w aplikacjach głosowych i danych. Niezależnie czy typ komunikacji typu peer-to-peer, system wielokanałowy czy ogólnokrajowa sieć trunkingowa IP, NEXEDGE to rozwiąże.

NEXEDGE dPMR

Cyfrowe,przenośne radia Kenwood z certyfikatem ATEX / IECEx  są przeznaczone do stosowania w środowiskach, w których wybuchowe gazy lub palne palmy zagrażają bezpieczeństwu pracowników. Są one dostępne w wersjach VHF i UHF i zawierają wszystkie zaawansowane cechy sprawdzonej platformy NEXEDGE.

DMR

Przenośne radiotelefony DMR marki Kenwood są teraz łączone przez dopasowanie (telefonów komórkowych i przmienników), przynosząc korzyści komunikacji DMR większemu gronu użytkownikom. Zarówno na miejscu, jak i na terenie lokalnym, radia oferują cenne udoskonalenie istniejącej komunikacji, a jednocześnie pracują bez zarzutu z starszymi radiotelefonami analogowymi.

ProTalk cyfrowe PMR446

Cyfrowe radiotelefony Kenwood ProTalk oferują 16 cyfrowych kanałów komunikacji bezkolizyjnej, przełączanych trybów cyfrowych / analogowych, zwiększonej przejrzystości i zasięgu cyfrowego oraz jakości, niezawodności, trwałości i łatwości obsługi, co sprawiło, że ProTalk PMR446 był preferowanym wyborem profesjonalnych użytkowników na całym świecie.

ProTalk FD

Nie wymagająca licencji ProTalk DECT firmy Kenwood umożliwia połączenie pomiędzy tradycyjnymi radiotelefonami, interkomem i telefonią, dzięki prostemu w obsłudze, pełnym dupleksowi, bezobsługowemu profesjonalnemu systemowi komunikacji DECT, nadającym się zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego i dostępne w formatach autonomicznych i rozszerzalnych.

 

 

©Prawa autorskie Elektrit Polska 2017